NA ZAHRADĚ

02.06.2020

Na zahradě je blaze. Pokud se necháme prostoupit energií květin, stromů a zvířat, tak naše mysl utichá a my můžeme prožívat a zažívat tu krásu a radost kolem. Kdekoliv v přírodě poznáme jak je vše přirozené a jednoduché. Bez myšlenkových složitostí a konstruktů.
***
Stačí se na chvíli zastavit a pozorovat to, co nás zaujme. Šumění větru v korunách stromů, bzučení včel, krása kopretiny, jemnost rozrazilu... Vše je to pomíjivé a přitom tak skutečné.
***
Příroda nám pomáhá soustředit se na to x-krát řečené tady a teď. Teď si můžeme užít vítr v korunách stromů, jeho vibrace a ševelení. Pokud se nezastavíme a nezaposloucháme, tak zítra už foukat nemusí. Květina odkvete, kočička se zatoulá...
***
Pomíjivost všeho bytí je naše jediná jistota. Prožívání života je naším posláním tady na zemi. Vše co děláme, dělejme s plnou pozorností k našemu konání. Pokud chceme něco udělat, udělejme to hned. Každá příležitost, která se nabízí je jedinečná a také pomíjivá.
***
Zítra je něco co nastat může a taky nemusí. Pro nás. Pro tu kopretinu. Ovšem pokud jsme trpěliví, tak za rok zase kopretina vykvete. Příležitosti se opakují a nebo taky ne.
***
Přeji krásné prožívání.
***