O mně

Miluji svůj život

Můžeme se cítit lépe a začít žít a ne přežívat.
Můžeme se cítit lépe a začít žít a ne přežívat.

PROČ PRÁVĚ JÁ A V ČEM VÁS MOHU PODPOŘIT A PROVÉST?


* PRACOVNÍ VZTAHY

  • Vím co je to pracovat ve stresu, pod velkým tlakem, bez jakékoliv podpory a to v čistě mužském prostředí, kdy se můžete spolehnout jen sami na sebe. 

  • Na vysoké vojenské škole jsem jako jediná žena dosáhla téměř vše co dosažitelné bylo jako např. získání docentského titulu, vydané tři odborné knihy, vedení katedry. 
  • A přesto, když jsem začala v mé práci  vysokoškolské učitelky pro oblast managementu, vedoucí katedry a celé řady projektů, postrádat smysl, z práce jsem po více než 17 letech odešla.

* PARTNERSKÉ VZTAHY

  • Vím jaké to je, když si partner po téměř 5 letech společného soužití najde někoho jiného. A vy se to dozvíte jako poslední. 
  • Také jsem zažívala vztah, kde si partneři již nemají a možná ani nechtějí nic předat. Žijí vedle sebe. Po 13 letech jsem se rozešla s partnerem a byla nějakou dobu sama a věnovala se svému rozvoji. 
  • A pak jsem si přála. A potkali jsme se s mým současným manželem.

* TOUŽÍM PO MIMINKU

  • Vím jaké to je, když žijete s pocitem, že děti nejsou součástí Vašeho života. Prostě jsem to tak cítila. Až s novým partnerem jsem zažila pocit, že mít dítě je část mého naplnění a začala po dítěti toužit celou svou bytostí. Bylo mi 38 let. 

  • První těhotenství skončilo smrtí miminka v 7 týdnu. A já se cítila zbytečná a k ničemu. 
  • A pak... v 41 letech jsem porodila přirozenou cestou nádhernou 4,5 kg bytost, Bělinku.  Vím jak se cítí žena ve zralém věku, která touží po miminku, potratila, poté otěhotněla, porodila a pečuje o úžasné miminko.

Můj životní příběh ...


V roce 2018 jsem začala podnikat tzv. na hlavní pracovní poměr. Je to jízda. Některé věci jsou pro mě nové a v některých zúročuji své dlouholeté zkušenosti. Tak třeba nejdříve s pomocí kamarádky a pak sama jsem si vytvořila tyto webové stránky, vytvořila si kanál na youtube, začala natáčet videa, která se ještě potřebuji naučit upravovat. Začala jsem živě vysílat na aktuální témata na své facebookové stránce.  Tolik pár příkladů za mnohé.


Předposlední zásadní změna mého života se týkala práce. Po 17 letech jsem v březnu 2018 přestala působit jako vedoucí katedry managementu a vysokoškolská učitelka na vojenské škole. Proč jsem to udělala? Vždyť jsem v akademickém prostředí dosáhla téměř maximum a to intenzivní prací, mnohdy na úkor sama sebe. V roce 2010 docentský titul v oblasti vojenského managementu, 3 odborné knihy z oblasti řízení a rozhodování (ještě pod rodným příjmením Grasseová), celá řada odborných publikací.


Zjistila jsem, že již ani vzdáleně mi tato práce v čistě mužském prostředí nedává smysl. A tak jsem se rozhodla své nabité teoretické znalosti a praxí prověřené zkušenosti a dovednosti uplatňovat v tom, v čem vidím smysl a co mi přináší radost. Smysl vidím v práci s energiemi, barvami, živly ... a s lidskými emocemi. Emocemi, které jsou projevovány, ale především pak těmi, které projeveny nebyly. A vše co nás bolí, tíží a omezuje si neseme sebou z dětství. A programy a situace z našeho dětství je to co je potřeba uzdravovat. Ve své  současné práci průvodkyně žen, v jejich důležitých ovšem mnohdy náročných situacích a životních výzvách, při konzultacích používám techniky emoční svobody (EFT) a neurolingvistického programování (NLP) Advanced, léčení barvami a vodou, regresi, energii květin, dále techniky vizualizace, kvantového doteku a tvůrčí metody řešení. 


Co se dělo před tím? V létě 2017 jsme se s manželem a malou dcerou Bělinkou přestěhovali z bytu z Brna do domu na vesnici. Žena, která celý život žila ve městě poslechla samu sebe a přestěhovala se blíže k přírodě. Šla jsem do místa kde čas plyne jinak a boží přítomnost je cítit všude kolem. Bylo to další z mých rozhodnutí společně s manželem, za které jsem si velmi vděčná a které mě posunulo blíže k sobě. Místo kde žijeme má Vesmírnou sílu a vzájemně se velmi podporujeme. 

A jaké změny se udály před přestěhováním? V roce 2014 se mi narodila úžasná dcera. Požehnání mého života. Je to dar za který jsem velmi vděčná. Dcera Běla je má velká učitelka a průvodkyně. No a o rok dříve jsem se vdala za muže, kterého jsem znala necelý rok. Muže svých snů, kterého jsem si přála a kterého znám z tisíce životů. Nic jsme si nedarovali a přesto ho vnímám jako dokonalého muže a partnera. No a před seznámením se svým mužem jsem byla více jak rok a půl sama a začala na sobě intenzivně pracovat a duchovně růst.  Před obdobím samoty a intenzivní práce na sobě jsme se po dohodě rozešli s partnerem se kterým jsem žila 13 let. Každý jsme začali vidět smysl v něčem jiném.

 

Žádná z uvedených změn nebyla jednoduchá. Ovšem jsem za ně velmi vděčná a vím, že jedinou jistotou našeho života je právě uvedená změna. Podejme se změnám a začněme žít a ne přežívat. I smrt je jen změna dimenze ve které dlíme. Pojďme si začít užívat života zde na Matce Zemi a sbírejme zkušenosti, které nás posouvají blíže k sobě do našeho srdce. 


A co moje rodina? Svoji rodinu, blízkou i tu širší, považuji za jeden z největších pokladů mého života. Jsou také studnicí nekonečných příležitostí k učení se a osobnímu růstu. 

Zásadní pro můj růst a rozvoj bylo a také je setkávání s celou řadou žen, které mě na mé cestě provázely, něco naučily a podpořily, když bylo třeba, mezi něž patří i mé dvě mladší sestry. Přelomové bylo v roce 2016 setkání s Martou Noskovou, díky které jsem si uvědomila, že chci své zkušenosti a znalosti předávat dále a to primárně ženám, které chtějí vyřešit nějakou zásadní výzvu a rozhodly se najít podporu nebo radu nebo prostě jen pocit nebýt na vše sama. Do mého života přichází nové úžasné ženy a s některými báječnými ženami se naše cesty rozdělily na čas či na tento život, prostě proto, že jsem si předaly co jsme si předat měly a můžeme jít dál. A to je také nezbytná změna života.

A toto byla a zatím je podstatná část mého života. Děkuji za vše co bylo, jsem šťastná z toho co je a těším se co přijde. Vím jaké to je být na dně a cítit se sama a nemilovaná. Ovšem pokud si to dovolíme, vždy je nablízku pomocná ruka.

Úžasné ženy, pokud mi dáte svou důvěru, ráda vás podpořím a citlivě provedu výzvami, které jste se rozhodly vyřešit. 

Pro mou práci jsem si vytvořila následující motto: 

JEDINÝ ZPŮSOB JAK ZMĚNIT TO, CO SE NÁM NELÍBÍ VE VNĚJŠÍM SVĚTĚ, JE UZDRAVIT TY ZRANĚNÉ ČÁSTI UVNITŘ SEBE. CHCETE SE CÍTIT LÉPE?