O mně
Miluji svůj život


Monika SINAEL Motyčková

Změnila jsem vše a začala žít a ne přežívat. 

Poslední zásadní změna mého života se týkala práce. Po 17 letech jsem v březnu 2018 přestala působit jako vedoucí katedry managementu a vysokoškolská učitelka na vojenské škole. Proč jsem to udělala? Vždyť jsem v akademickém prostředí dosáhla téměř maximum a to intenzivní prací, mnohdy na úkor sama sebe. V roce 2010 docentský titul v oblasti vojenského managementu, 3 odborné knihy z oblasti řízení a rozhodování (ještě pod rodným příjmením Grasseová), celá řada odborných publikací.


Zjistila jsem, že již ani vzdáleně mi tato práce v čistě mužském prostředí nedává smysl. A tak jsem se rozhodla své nabité teoretické znalosti a praxí prověřené zkušenosti a dovednosti uplatňovat v tom, v čem vidím smysl a co mi přináší radost. Smysl vidím v práci s energiemi, barvami, živly ... a s lidskými emocemi. Emocemi, které jsou projevovány, ale především pak těmi, které projeveny nebyly. A vše co nás bolí, tíží a omezuje si neseme sebou z dětství. A programy a situace z našeho dětství je to co je potřeba uzdravovat. Ve své  současné práci průvodkyně žen, v jejich důležitých ovšem mnohdy náročných situacích a životních výzvách, při konzultacích používám techniky emoční svobody (EFT) a neurolingvistického programování (NLP) Advanced, léčení barvami a vodou, regresi, energii květin, dále techniky vizualizace, kvantového doteku a tvůrčí metody řešení. 


Co se dělo před tím? V létě 2017 jsme se s manželem a malou dcerou Bělinkou přestěhovali z bytu z Brna do domu na vesnici. Žena, která celý život žila ve městě poslechla samu sebe a přestěhovala se blíže k přírodě. Šla jsem do místa kde čas plyne jinak a boží přítomnost je cítit všude kolem. Bylo to další z mých rozhodnutí společně s manželem, za které jsem si velmi vděčná a které mě posunulo blíže k sobě. Místo kde žijeme má Vesmírnou sílu a vzájemně se velmi podporujeme. 

A jaké změny se udály před přestěhováním? V roce 2014 se mi narodila úžasná dcera. Požehnání mého života. Je to dar za který jsem velmi vděčná. Dcera Běla je má velká učitelka a průvodkyně. No a o rok dříve jsem se vdala za muže, kterého jsem znala necelý rok. Muže svých snů, kterého jsem si přála a kterého znám z tisíce životů. Nic jsme si nedarovali a přesto ho vnímám jako dokonalého muže a partnera. No a před seznámením se svým mužem jsem byla více jak rok a půl sama a začala na sobě intenzivně pracovat a duchovně růst.  Před obdobím samoty a intenzivní práce na sobě jsme se po dohodě

rozešli s partnerem se kterým jsem žila 13 let. 

Každý jsme začali vidět smysl v něčem jiném. 


Žádná z uvedených změn nebyla jednoduchá. Ovšem jsem za ně velmi vděčná a vím, že jedinou jistotou našeho života je právě uvedená změna. Podejme se změnám a začněme žít a ne přežívat. I smrt je jen změna dimenze ve které dlíme. Pojďme si začít užívat života zde na Matce Zemi a sbírejme zkušenosti, které nás posouvají blíže k sobě do našeho srdce. 


A co moje rodina? Svoji rodinu, blízkou i tu širší, považuji za jeden z největších pokladů mého života. Jsou také studnicí nekonečných příležitostí k učení se a osobnímu růstu. 

Zásadní pro můj růst a rozvoj bylo a také je setkávání s celou řadou žen, které mě na mé cestě provázely, něco naučily a podpořily, když bylo třeba, mezi něž patří i mé dvě mladší sestry. Přelomové bylo v roce 2016 setkání s Martou Noskovou, díky které jsem si uvědomila, že chci své zkušenosti a znalosti předávat dále a to primárně ženám, které chtějí vyřešit nějakou zásadní výzvu a rozhodly se najít podporu nebo radu nebo prostě jen pocit nebýt na vše sama. Do mého života přichází nové úžasné ženy a s některými báječnými ženami se naše cesty rozdělily na čas či na tento život, prostě proto, že jsem si předaly co jsme si předat měly a můžeme jít dál. A to je také nezbytná změna života.

A toto byla a zatím je podstatná část mého života. Děkuji za vše co bylo, jsem šťastná z toho co je a těším se co přijde. Vím jaké to je být na dně a cítit se sama a nemilovaná. Ovšem pokud si to dovolíme, vždy je nablízku pomocná ruka.

Úžasné ženy, pokud mi dáte svou důvěru, ráda vás podpořím a citlivě provedu výzvami, které jste se rozhodly vyřešit. 

Pro mou práci jsem si vytvořila následující motto: DOVOLME SI ŽÍT PŘÍBĚH, KTERÝ MY SAMI CHCEME A VĚŘME ŽE TO DOKÁŽEME. 

JEN MY SAMI MŮŽEME OVLIVNIT CO SE V NAŠEM ŽIVOTĚ BUDE DÍT.