ROZHODNUTÍ - OTÁZKY A ODPOVĚDI - 7 MÝCH OSVĚDČENÝCH TIPŮ

03.05.2019

Rozhodovat se potřebujeme každá sama za sebe a pro sebe. Protože jediný kdo je odpovědný za naše rozhodnutí jsme my sami. Jsou ovšem chvíle či témata kdy jsme v emocích a máme úplně obyčejný lidský strach. Že uděláme chybu či na tom budeme ještě hůř.
*
Co se osvědčilo mě, když nevím kudy kam a jsem v emocích či tápu? Moje zkušenosti jsou tyto, třeba budou inspirovat i vás:
*
1) Jsou situace kdy prostě vím, že toto udělat či se takto rozhodnout je to ono. Zpravidla cítím lehké chvění v břiše, sama pro sebe se usmívám a cítím to dětské těšení se.
*
2) Nedělám žádná rozhodnutí v emocích. Pokud jsem naštvaná či smutná potřebuji emoce zpracovat. V takových situacích si VŽDY dám před jakýmkoliv rozhodováním časový odstup. Alespoň pár minut, pokud to jinak nejde.
*
3) Situaci někomu popíšu. Manželovi, Bělince, kamarádce, kočičkám. Tim, že o dané věci mluvím si třídím myšlenky. Ovšem je nezbytné, aby protistrana uměla naslouchat. Což ideálně umí naše kočičky. A taky nedávají nevyžádané rady.😊
*
4) U hodně důležitých rozhodnutí si napíšu jaké mám možnosti a jejich silné a slabé stránky. Lépe řečeno, ke každé možnosti jak se rozhodnout napíšu její plusy a mínusy.
*
5) Používám také práci s barvami. U možností jak se rozhodnout si je začnu označovat barvami. Pak si nakreslím nebo představím barvu výsledku, který chci. A naciťuji, která barva mi nejlépe ladí s barvou toho co chci dosáhnout.
*
6) Zeptám se někoho nezaujatého na názor. Díky tomu můžu na situaci získat potřebný nadhled. Jestli cítíte, že chcete situaci probrat se mnou, tak nabízím INTUITIVNÍ KONZULTACI. Neřeknu Vám co přesně máte dělat. Ovšem aktivuji ve vás potenciál zlepšení a nasměruji Vás na možnosti řešení. Podrobnosti k dispozici zde.
*
7) Propojím se s energií květiny, která mě v souvislosti s daným tématem napadne. A naciťuji, jaké obrazy či informace mi energie květiny přinese. Případně se propojím s dévou stromu či živlem - vodou, ohněm, větrem či zemí.
*
Určitě tato doporučení k rozhodování nejsou všezahrnující. Ovšem toto jsou kroky, které fungují mě. Pokud se podělíte o to, co funguje vám při rozhodování, bude to fajn inspirace nejen pro mě.
*
A vždycky ctím jednu zásadu, jediný kdo nese odpovědnost za mé rozhodnutí jsem já sama. A nedělat nic je taky rozhodnutí, které velmi často vede k vyhrocování situace.
*
Takže hodně štěstí přeju nám všem,
Monika Jitřenka ✨