PROČ SI POVÍDÁM SE SVÝMI STRACHY?

10.12.2018

V současné době na všechny bolesti, strachy, úzkosti a tzv. vše nepříjemné reaguji tak, že se jimi začnu vědomě ZABÝVAT. Komunikuji s nimi a ptám se jich co mi chtějí sdělit a co potřebují. 


Proboha proč to dělám a pitvám se v blátě? Protože to bláto, stíny, strachy, vnitřní temnota, zranění, bolesti, nazvat to můžeme jakkoliv, mi vždy ukázaly, že něco v mém nitru volá po uzdravení. A pokud příjmu, že něco není v pořádku, je to první krok k tomu tu oblast uzdravit. A jen můj strach přesně ví, co ho způsobilo, kde leží příčina. A pokud se ho zeptám odpoví.


Co mi naopak nefungovalo? Nefungovalo mi mé strachy potlačovat, tvářit se, že neexistují. Zavřít je někam v sobě, zamknout a zahodit klíč. Strach, byť jsem ho zamkla a tvářila se, že neexistuje, nezmizel. Žil a sílil někde ve sklepení a skrytě ovlivňoval mé chování.


Také mi nefungovalo se strachem bojovat. Dávat mu maximální pozornost, ovšem pouze z pozice strachu. Energie boje plodí zase jen boj. A to proti čemu bojujeme se také zbrojí a tím sílí a roste. A taktika boje je víc a víc promyšlená a zákeřná.


Z vlastní zkušenosti vím, že jediný způsob, který se mi osvědčil pro uzdravení strachů a bolestí je přijmout, že existují a na základě láskyplné komunikace s nimi zjistit co potřebují a pak je uzdravit.


Z těchto mých zkušeností vyplývá jediné, že STRACH JE DOBRÝ PŘÍTEL, ALE ZLÝ PÁN. Takže pokud máme strach či bolest, není to nic špatného či zlého. Naopak je to signál toho, že můžeme zlepšit to co nám nefunguje.


Strach je zpravidla projev nějaké naší zraněné a bolavé části, která se chce uzdravit. A my se k této části dostaneme jediným způsobem, KOMUNIKACÍ S NAŠÍM STRACHEM. Co mi chceš říct? Co potřebuješ? Jak Ti můžu pomoct?
 

STRACH JE TOTIŽ NAŠÍM PRŮVODCEM NA CESTĚ K UZDRAVENÍ, NA CESTĚ K CELISTVOSTI, NA CESTĚ K SOBĚ.

S láskou a úctou k nám všem,
Monika Jitřenka

Pokud chcete podpořit při vašem pohledu do nitra, kontaktujte mě zde