HARMONIZAČNÍ KONZULTACE. PROBLÉMY A ZMĚNA.

10.11.2018

Učím se problémy vnímat jako příležitost ke změně. Jako příležitost k rozhodnutí zbavit se nevyhovujícího a posunout se vpřed.

Nepříznivé situace se nám budou opakovat se vzrůstající intenzitou dokud nepochopíme, že je nutná změna. 

Co je potřeba změnit? Jediná změna, která podle mých praktických zkušeností funguje, je změna nastavení naší mysli. Pokud vědomě nějaký program, trauma či šok nepřijmu a nepřenastavím bude působit dále. Stačí když zapůsobí spouštěcí událost. Může to být zvuk, vůně, chuť, tón, slovo, situace... cokoli. A tak si hledáme stále stejné partnery např. se závislostí, peníze se nás nedrží či máme pocit nedostatečnosti. Nebo cokoliv jiného co jsme si na Zem přišli vyřešit.

Všechny tzv. programy jsme získali v dětství. Proč? Sami jsme si to tak nastavili jako plán duše. Prostě zažít a vyléčit nějakou závislost, vlastnost či způsob chování. Takže, když si připustíme, že máme problém, je to první a zásadní krok ke změně k lepšímu. 

Co dál? Rozhodnout se změnu udělat. Tento krok je pro mnohé z nás asi nejtěžší. Je to sice bahno a hnus co zrovna zažíváme, ale už to známe a máme své tzv. jisté. A změna je nejistota. To je ale paradox, viďte? Co nám ten rozum ale umí nakukat za nesmysl.

Pokud váháme se změnou nevyhovujícího příliš dlouho, tak problém nabývá na intenzitě a tlačí nás změnu "konečně" udělat. Když se pro změnu rozhodneme, je nezbytné se na naše stíny, ten tzv. problém, podívat zblízka. To se nám zpravidla taky úplně nechce. A tak bojujeme a potlačujeme části sebe sama. A to taky nefunguje. Bohudík. Co funguje je začít s problémem čili naším stínem pracovat. A to tak, že ho přijmeme. Pak, až pak je možné ho začít uzdravovat.

Možností jak ho uzdravovat je celá řada. Já osobně poskytuji tzv. HARMONIZAČNÍ KONZULTACE. Při těchto konzultacích nacházíme přes emoce příčinu dané situace a na tu harmonizačně působíme. Využívám techniky emoční svobody a regresní terapie. 

Pracuji také v rámci konzultace s energií jemnohmotných světů. Dále využívám neurolingvistické programování a tvůrčí metody řešení.

Nicméně při práci na sobě a s ženami, kterým dělám kousek jejich životní cesty průvodkyni, jsem pochopila, že způsob léčení není rozhodující.

Rozhodující je brát terapeuta jako podporu a pomoc. Nicméně ten, kdo se pro změnu nevyhovujících věcí a pak i pro její skutečnou realizaci potřebuje rozhodnout, jsme jen my sami. A to za nás nemůže udělat nikdo.

Takže pojďme změnit to, co nám již neslouží. Změnit to, co nás ničí a poškozuje. 

Je to jen a jen na nás. Stačí jediné, ROZHODNOUT SE ZMĚNU UDĚLAT A VYKROČIT.

HODNĚ ŠTĚSTÍ NÁM VŠEM. 

Monika