JEDINÁ ZMĚNA, KTERÁ FUNGUJE, VYCHÁZÍ Z NÁS

15.12.2020

Změny v našem životě většina z nás tak nějak moc nemusí. Poslední dobou se na mě obrací ženy, které se cítí zaseklé, tzv. točící se v kruhu či jinak řečeno přilepené na místě. Nevyhovuje jim nějaký vztah - partnerský či s rodiči. Zraňuje je, štve, bolí a rozčiluje..., jak se k nim chová partner či matka, dítě...

Stěžují si, hodnotí, zlobí se, proč to ten druhý dělá. Proč je zraňuje, je nespravedlivý... A co s tím mají dělat. Funguje jediné, přestat řešit a zabývat se druhými a zaměřit pozornost na sebe. Co mi chybí? Co potřebuji? Co si přejí?

A rozhodnout se dovolit si začít CÍTIT A PROJEVIT své emoce, zlost, smutek, naštvání, strach...Právě emoce nám ukazují, že se nám něco nelíbí a potřebujeme to změnit. Změnit svůj postoj, náhled a tu situaci přijmout a jít dál.

Změny většinou bolí, právě tím, že začneme CÍTIT A PROJEVOVAT SVÉ POCITY A EMOCE. Ovšem po přechodném období přichází úleva a my se můžeme posunout dál. Ta situace nás již nezraňuje a tak na ni již necítíme potřebu reagovat, neustále o ní přemýšlet a hodnotit ji. 

Často pak přichází pocit vděčnosti, že jsme to mohli zažít a tím zesílit. Začít se zabývat sami sebou. Svými pocity a emocemi. Dovolme si smutnit, být naštvaná ... tehdy, když to cítíme a potřebujeme. 

Dejme si čas a prostor zabývat se sama sebou, cítit a být přirozená. Kam dáváme svou pozornost, to sílí a roste. Buď svou pozorností živíme problémy s druhými a žijeme si v roli oběti nebo se zaměříme na sebe a můžeme se posunout dál k pocitům radostí a spokojenosti.

Dát na své pocity a začít cítit a projevovat se ve své přirozenosti je ten klíč ke změně nevyhovujícího. Nedávno jsem k jednomu energetickému obrázku pro ženu, která řeší pro ni náročné a zraňující rozvodové období napsala: "Je nutné se vnitřně osvobodit od toho z čeho máte strach. Začít v sobě budovat pocit, že jste v bezpečí. Neřešit okolí, ale sebe, své pocity a strachy. Procházíte velkou životní změnou a je přirozené, že máte strach. Strach při změnách máme všichni. Otázkou je, jak se k nim postavíme."

Můžeme se změn bát nebo vzít svůj strach za ruku a nechat se jím vést k tomu co chci a potřebují sama pro sebe a za sebe. Postupně, krok za krokem.

Jediná změna, která funguje je změna uvnitř nás. V našich postojích, náladách a pocitech.

Hojně sil a odvahy ke změnám, které nás dovedou do našeho srdce přeji nám všem.

S láskou, Monika 

P.S. Pokud chcete podpořit v nějaké situaci, tak do konce roku nabízím intuitivní konzultace s 20% slevou - kód je VÁNOCE2020.