ZMĚNA JE ŽIVOT!!! A CO DĚLAT KDYŽ JE TOHO PROSTĚ MOC?

19.07.2017

Jedinou jistotou našeho života je neustálá změna. Střídání ročních dob nám ukazuje, kdy je vhodný čas k odpočinku a rozjímání a kdy k aktivní činnosti. Málokomu z nás se chce zůstat doma, když venku příjemně svítí sluníčko a vše je krásně zelené a kvete. Máme proces stárnutí, zrání... Příroda nám krásně ukazuje, jak se vše neustále proměňuje a je to tak v pořádku.

Ovšem, když máme udělat změnu, třeba nevyhovující práce, partnera, bydlení, vzorců chování, přístupu k sobě..., tak se nám tak nějak nechce. Hledáme výmluvy a omluvy, proč změna není možná nebo vhodná. A tak přešlapujeme na místě a řešíme a řešíme... Zpravidla se pak cítíme hůře a hůře. Ovšem vystoupit z naší rádoby "komfortní", "bezpečné" a šedé zóny se nám nechce. To je totiž nutné udělat krok do neznáma. Pokud ovšem setrváváme v nevyhovující situaci, ať již se týká čehokoliv, ona situace se "přiostřuje" a my jsme donuceni se k ní nějak postavit. Pokud to neuděláme, tak přichází NE-MOC.

Rozhodnutí je vždy na nás. Změnu můžeme brát jako výzvu neboli příležitost ke zlepšení. Nebo změnu můžeme brát jako riziko a něco nepříjemného. Tak pojďme do toho! Opusťme zdánlivou jistotu, která nám nevyhovuje. Místo "měla bych udělat" a "bylo by dobré udělat", pojďme prostě pomoci sami sobě změnit to, co nám nevyhovuje. A bude to úžasné a bude nám krásně...

Někdy ovšem, i když se rozhodneme pro změnu nebo dokonce více změn, tak to trochu dře, není to ono a zpravidla pak máme pocit, že je toho na nás prostě moc. Takové to stres, kam se podíváš. Proč se to děje? Ve většině případů je příčinou to, že jsme dlouhou dobu žili v nějaké situaci, nějak se chovali a nějak ji vnímali. A tak to chvíli trvá, než se změna tzv. aktivuje. Co dělat v tomto pro mnohém z nás náročném mezidobí? MĚ VŽDY NESMÍRNĚ POMÁHÁ a doporučuji i svým klientům využít následující podpůrné prostředky:

1. Čerpejte sílu a energii z přírody. Zajděte si do lesa, lehněte si do trávy, sedněte si v parku na lavičku a prostě jen tak buďte. Vypněte hlavu, zhluboka dýchejte a vnímejte ten klid a sílu kolem.

2. Svěřte se se svými starostmi - kamarádce a/nebo terapeutovi. Pokud není nikdo, komu byste se chtěli svěřit nablízku, napište své dojmy a starosti na papír. Nebo to nakreslete. Dostaňte ten stres nějakým způsobem ven.

3. Nechejte se podpořit Vašimi blízkými. Řekněte Vašim nejbližším, jak je toto období pro Vás náročné a ať jsou k Vám tolerantní.

4. Každý den, ale opravdu každý den, si vyhraďte čas na relaxaci. Relaxujte minimálně 15 minut denně. Pusťte si meditaci, oblíbenou hudbu. Přečtěte si kousek z Vaší oblíbené knihy.

5. Věnujte pozornost i Vašemu jídelníčku. Jezte lehčí jídla a hodně ovoce a zeleniny. Nejlépe sezónní a místní. Použijte bylinné preparáty, které Vás podpoří. Já miluji květové vodní esence.

6. Věnujte péči svému tělu, které je hodně přetížené v období stresu. Pečujte o tělo v období změn daleko více, než jste běžně zvyklí. Zajděte si na masáž. Kdo jste z Prahy, doporučuji masáže a terapie od Petry Marie Nárožné - https://www.nejlepsi-masaze.cz/masaze/. Miluji od Petry Dotek Vážky. Zvyšte dávku denního pohybu - rychlá chůze, plavání, jakýkoliv druh cvičení, který Vás baví.

7. Obklopujte se věcmi s příjemnou a pozitivní energií - květinami, harmonizačními obrázky, minerály. Na uvolnění stresu a jako energetická podpora při přetížení a pro stanovení si priorit a záměru, co opravdu chci, je ideální oranžová lilie.

8. Pijte hodně čisté pramenité vody. Vodu si můžete velmi jednoduše energeticky nabít myšlenkou, prosbou, modlitbou, obrázkem. O tom podrobněji někdy příště. Voda je ideálním nosičem informací a tak ji stačí o podporu "jen" pořádat a případně do ní vložit další informace.

9. Pokaždé když projdete kolem zrcadla, výlohy apod. se na chvilku zastavte, nadechněte se a řekněte si něco hezkého. Např. Jsem úžasná. Mám se ráda.

10. A HLAVNĚ BUDE LÍP!!!!!